zoek  
Meer hypotheek mogelijk (09 september)   ++   Verbouwen goedkoper, verhoging NHG blijft! (01 september)   ++   Klant wil persoonlijk advies (28 juli)   ++   Levensloopregeling populair (27 juli)   ++   Ben jij financieel fit? (15 juli)   ++   Afdingen loont (9 juli)   ++   Wat ga ik betalen als de hypotheekrenteaftrek wijzigt? (5 juni)   ++   Meer geld op bankspaarrekeningen (20 mei)   ++  
U bevindt zich hier: home > Website > Onze dienstverlening
 

Ontdek meer over

 

Dienstverleningsdocument

GeldXpert Nederland BV Postbus 42 1800AA Alkmaar info@geldxpert.nl, www.geldxpert.nl .


Onze vestigingen vinden het geven van goede voorlichting op het gebied van financiële dienstverlening van groot belang!
Conform de Wet op het Financieel Toezicht geeft ieder van onze vestigingen je voorafgaand aan het sluiten/kopen van een financieel product, naast informatie over dit product, ook een beschrijving van de dienstverlening en de daarbij behorende kosten.
Voorafgaand aan advies en of bemiddeling ontvang je van de door jouw gekozen GeldXpert-vestiging het Dienstverleningsdocument.

Belangrijk
Het dienstverleningsdocument is puur een informatief document en verplicht je niet om bepaalde diensten af te nemen van een van de vestigingen of om een bepaald financieel product met een financiële instelling (verzekeraar of bank) te sluiten.
Op het moment dat de vestiging juridisch bindende afspraken met je maakt omtrent de dienstverlening en/of onze beloning, leggen zij dit samen met je vast in een aparte overeenkomst.

Toezichthouder AFM
De AFM houdt krachtens de wet, toezicht op de deskundigheid en integriteit van de dienstverlening van financiële adviseurs. GeldXpert Nederland BV is bij de AFM geregistreerd onder het nummer 12005189. Het register van financiële adviseurs kun je raadplegen op www.afm.nl . 

Onze dienstverlening
GeldXperts zijn adviseurs en bemiddelaars op het gebied van verzekeringen, hypotheken, bankspaarproducten, pensioenen en andere financiële diensten.
GeldXpert Nederland BV adviseert zelf niet, dat doen de adviseurs van de individuele vestigingen. De vestigingen werken onder de franchiseorganisatie van GeldXpert.
GeldXpert Nederland verzorgt voor hen de centrale afspraken met geldverstrekkers, verzekeraars en banken, de marketing, de adviessoftware en provisieafhandeling. Ook adviseert zij de vestigingen in hun ondernemerschap  en stimuleert zij de samenwerking tussen vestigingen onderling.

De vestigingen adviseren en bemiddelen. Dit betekent dat zij samen met jou een overzicht maken van de financiële risico’s waar jij mee te maken hebt zodat zij je kunnen adviseren over de financiële producten die naar hun oordeel aansluiten bij jouw wensen en persoonlijke omstandigheden. Vervolgens kunnen zij ook voor je bemiddelen bij een financiële aanbieder. Dit houdt in dat ze je begeleiden bij het afsluiten van de geadviseerde producten.
De vestigingen nemen contact op met aanbieders van financiële producten en vragen een offerte op. Je kunt dan via hun bemiddeling het desbetreffende financiële product kopen. 

Zij bemiddelen en adviseren zowel in eenvoudige als meer ingewikkelde producten (complexe producten).
Eenvoudige producten zijn bijvoorbeeld de inboedel- en opstalverzekering. Indien je hun om advies vraagt over een complex product (zoals levensverzekeringen, hypothecaire kredieten en beleggingsrekeningen), dan wordt er eerst een klantprofiel van je opgesteld. Dit is wettelijk verplicht  en houdt in dat ze vragen gaan stellen over jouw (toekomstige) financiële positie.

Daarnaast brengen zij jouw kennis, ervaring en doelstellingen op financieel gebied in kaart en stellen je risicobereidheid vast. Op basis van dit klantprofiel geven ze je dan een passend advies over de financiële producten die je naar hun mening nodig hebt en die op de markt door financiële instellingen (verzekeraars of banken) worden aangeboden.
Heb je een keuze gemaakt dan kunnen ze contact leggen met de desbetreffende aanbieder(s) en de financiële overeenkomst(en) tot stand brengen. Tijdens de looptijd van de financiële overeenkomst(en) houden ze je op de hoogte van wezenlijke wijzigingen in de door jou afgesloten producten.


Onze relatie met aanbieders:

Onze vestigingen doen zaken met verschillende aanbieders (banken en verzekeraars) van financiële producten.


1.a    Wij behoren tot de groep van :

Ongebonden en onpartijdige bemiddelaars. Wij baseren ons advies in vrijheid (m.a.w. zonder contractuele verplichting)   op een analyse van een toereikend aantal op de markt verkrijgbare, vergelijkbare financiële producten.

Wij geven op jouw verzoek graag aan met welke banken en verzekeraars wij samenwerken.

1.b      De vestigingen zijn aangesloten bij:
 
• franchiseorganisatie GeldXpert. Wij verzorgen voor onze franchisenemers onder meer Marketing, Software, aanstellingen bij geldverstrekkers en verzekeraars en afspraken daarmee op serviceniveau, ondersteuning en ruggespraak in de advisering en bij incidenten en klachten.

2.
• Geen enkele financiële instelling zoals een bank of een verzekeraar,   heeft een eigendomsbelang of zeggenschap in onze onderneming.
      
Informatie over onze beloning

Je betaalt voor de dienstverlening van onze vestigingen via je te betalen premie (provisie) of via een declaratie (fee) . Dat laatste kan op basis van het aantal voor jou gewerkte uren zijn maar ook op basis van een vaste afspraak met jou, altijd vooraf vastgelegd in een Opdracht tot Dienstverlening.
De GeldXpert-vestiging draagt een deel van 12% van de door jou met de vestiging overeengekomen provisie of fee af aan de Centrale Organisatie van GeldXpert.

Beloning op basis van provisie
Onze beloning is onderdeel van de premie die je betaalt. Indien er extra diensten aan je worden geleverd waarvoor rechtstreeks kosten in rekening worden gebracht, zal je GeldXpert-vestiging je vooraf hierover informeren.

Beloning op basis van declaratie (fee)
In plaats van provisie, spreekt de vestiging met jou een tarief (fee) af voor onze dienstverlening op basis van declaratie. Dit kan op basis van het aantal uren of via een standaardtarief of middels een vast percentage van een door jou af te sluiten hypotheek. Daarnaast betaal je voor het product zelf een premie, rente of inleg.

Voordat de vestiging aan een opdracht begint, geven zij een uitleg over de inhoud van de dienstverlening, en de kosten die hiermee gemoeid zijn.
Na jou ondertekening van een Opdracht tot Dienstverlening is er feitelijk sprake van een overeenkomst en gaan ze voor je aan de slag.

Op het moment dat er meerwerk ontstaat ten opzichte van de aangenomen opdracht, stellen zij je op de hoogte van de financiële consequenties.


Aanvullende beloningsinformatie
De wetgever verplicht ons de beloning die wij ontvangen voor financiële producten waarmee je vermogen opbouwt, of voor hypotheken, aan jou te melden. In het dienstverleningsdocument dat je aangeboden krijgt door je GeldXpert-vestiging informeert  je vestiging je over dergelijke producten en de bandbreedte waarbinnen de minimale en maximale hoogte van de beloning valt.

De daadwerkelijke hoogte van de beloning is afhankelijk van het financiële product dat je afsluit en/of het aantal uren aan diensten dat de vestiging aan je heeft verleend. 


Klachtenprocedure
Onze vestigingen doen hun uiterste best je zo goed mogelijk van dienst te zijn. Maar mocht je toch een klacht hebben over hun dienstverlening dan verzoeken wij je om ons daar zo spoedig mogelijk over te informeren.

Alle klachten worden behandeld volgens een interne klachtenprocedure. Wil je nadere informatie over deze interne klachtenprocedure dan kun je deze bij ons opvragen maar ook lezen op onze website www.geldxpert.nl .

Komen wij er samen niet uit dan kun je je wenden tot het Klachteninstituut Financiële Dienstverlening (Kifid).

    Kifid
    Postbus 93257
    2509 AG  Den Haag
    info@kifid.nl
    www.kifid.nl

Ons aansluitnummer bij Kifid is 003569.
Ons kantoor confirmeert zich aan de uitspraken van de Geschillencommissie Kifid. Je kunt je ook tot de burgerlijke rechter wenden.

Persoonsgegevens
Ten behoeve van onze advisering en bemiddeling over financiële producten zullen wij gegevens van jou als klant opslaan. Deze gegevens zullen conform de Wet Bescherming Persoonsgegevens worden behandeld.
 

Nieuwsbrief

Blijf vrijblijvend op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Meld je aan voor de e-mail nieuwsbrief.

Tip

U kunt al beleggen vanaf € 25,- per maand. Vraag uw eigen GeldXpert om advies. Tip