zoek  
Verbouwen goedkoper, verhoging NHG blijft! (01 september)   ++   Klant wil persoonlijk advies (28 juli)   ++   Levensloopregeling populair (27 juli)   ++   Ben jij financieel fit? (15 juli)   ++   Afdingen loont (9 juli)   ++   Wat ga ik betalen als de hypotheekrenteaftrek wijzigt? (5 juni)   ++   Meer geld op bankspaarrekeningen (20 mei)   ++   Jouw NHG   ++  

Advies over


Afspraak maken

Kies een vestiging
Zoek op postcode
Zoek op de kaart

Snel antwoord



Nieuwsbrief

Blijf vrijblijvend op de hoogte van de laatste ontwikkelingen. Meld je aan voor de e-mail nieuwsbrief.
 
Bankspaarhypotheek
Per 1 januari 2008 is er de mogelijkheid om in Nederland fiscaal gunstig te sparen of beleggen bij een bank voor de aflossing van een hypotheek. Tot die tijd kon dit uitsluitend via een verzekeraar. De wet die Banksparen mogelijk maakt trad op 1 januari 2008 in werking.
 
Banksparen en hypotheken:
De Spaarrekening Eigen Woning (SEW) biedt de mogelijkheid om binnen een hypotheek kapitaal op te bouwen voor de hypotheekaflossing waarbij u gedurende de looptijd van de hypotheek geen belasting over dit kapitaal hoeft te betalen. Hiermee is de SEW een alternatief voor de Kapitaalverzekering Eigen Woning (KEW). Naast de Spaarvariant (SEW) bestaat er ook een beleggingsvariant: Beleggingsrecht Eigen Woning (BEW).
 
De inleg en het rendement mogen alleen worden aangewend om de eigenwoningschuld (de hypotheek voor uw eigen woning) af te lossen. Indien er tevens aan de overige voorwaarden wordt voldaan valt de SEW en/of de BEW, fiscaal gezien, in box 1 en is niet belast in box 3.
De voorwaarden zijn gelijk aan de Kapitaalverzekering Eigen Woning.
 
De belangrijkste voorwaarden zijn:
- De spaarder of belegger heeft een eigen woning.
- De spaarder of belegger wendt het opgebouwde bedrag aan ter aflossing van de eigenwoningschuld;
- Er wordt tenminste 15 jaar achtereen ingelegd;
- De hoogste inleg is niet hoger dan 10x de laagste inleg. (bandbreedte-eis van 1:10)
 
Voordelen:
- Maximale renteaftrek gedurende looptijd
- Gebruikmaken van belastingvrij sparen en/of beleggen
- Geen verplichting overlijdensrisicoverzekering te sluiten
- Meestal geen opslag over de hypotheekrente
 
Nadelen:
- Overlijdensrisico is helemaal losgekoppeld
- Vanwege de fiscale voorwaarden iets minder flexibel
- Momenteel beperkt aantal aanbieders die deze producten aanbieden
 

Actueel

Column

Lees nu de column "Onbezorgd en goed gemutst" van André J. Wolfs, algemeen directeur GeldXpert Nederland.